zBLOGowani.pl
RSS
sobota, 11 listopada 2017

Na rynku kosmetycznym jest szalenie duży wybór odżywek do włosów. Jedne nam bardziej odpowiadają, a drugie nie, a to ze względu na składniki, jakie znajdują się w środku.

 

Pamiętaj! szampon dobieramy do skóry głowy, to odżywkę wybieramy do struktury i stanu włosów.

 

Odżywki możemy podzielić na:

  1. emolientowe
  2. proteinowe
  3. humektanty

 

  1. Odżywki emolientowe dedykowane są włosom suchym, porowatym, szorstkim w dotyku, puszącym się oraz mało elastycznym. Mają za zadanie silikoywarstwę na włosach, która zabezpieczy przed drażniącymi czynnikami. Dodatkowo wygładza oraz nabłyszcza. Głównymi składnikami takich odżywek są oleje oraz silikony.
  2. Odżywki proteinowe przeznaczone są dla włosów obciążonych, bez objętości. Proteiny uzupełniają ubytki we włosach. Do protein zaliczamy następujące substancje: keratyna, kolagen, proteiny mleczne, proteiny sojowe.
  3. Humektanty to nic innego jak odżywki nawilżające, są one najbardziej uniwersalne, gdyż nawilżenie jest dobre dla każdego włosa. Do głównych składników takich odżywek znajdziemy: gliceryna, aloes, mocznik oraz kwas hialuronowy.

 

Warto w swojej kosmetyczce mieć trzy odżywki z każdego rodzaju, gdyż nie można jednej zbyt długo stosować, bo na przykład jeśli tylko będziemy stosować odżywki emolientowe, to możemy zbytnio obciążyć włosy, a w przypadku odżywek proteinowych możemy przeproteinować włosy, wiec jak w życiu, to i tak w pięlęgnacji włosów musi być równowaga pomiędzy dostarczanymi składnikami. 

 

 

IMG_20171111_143431

 

 

 

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26