zBLOGowani.pl
RSS
poniedziałek, 29 stycznia 2018

Potliwość zależna jest od ilości gruczołów potowych na ciele.

 

Potliwość jest naturalna w takich sytuacjach jak na przykład stres, gdzie organizm broni się przed przegrzaniem chłodząc się poprzez nadmierne wydzielanie potu.

 

 

Popularny arsenał do walki z potliwością:

 

Dezodoranty tuszują nieprzyjemny zapach oraz niszczą bakterie, które odpowiadają za brzydki zapach

 

Antyperspiranty blokują wydzielanie potu, zawierają związki aluminium : chlorek glinu, który w połączeniu z potem tworzy na powierzchni żel, który obkurcza i zmniejsza ujścia gruczołów potowych. Często pojawiają się obawy, iż taki produkt zablokuje ujścia i zaburzy system obronny organizmu, ale zwróćcie proszę uwagę, że antyperspirant stosujemy tylko na okolice pach, więc zbędna wilgoć wydobędzie się z innego miejsca 

 

Antypespirant w krysztale, to ałun, który tworzy antybakteryjny film na skórze, przez co likwiduje ryzyko powstania nieprzyjemnego zapachu, jednak nie chroni przed wilgocią. Ma działanie ściągające, zmniejsza pory skóry, a co za tym idzie potliwość. Jest bardzo wydajny, może wystarczyć nawet na rok, a kosztuje ok 10zł. Chciałabym obalić mit, dotyczący stwierdzenia, iż kryształ nie zawiera aluminium, zawiera go całkiem sporo!

 

Blokery to silnie stężony kosmetyk, które zawiera zdecydowanie więcej soli aluminium niż antyperspirant, wystarczy go użyć dwa razy w tygodniu, aby uzyskać efekt.

 

 

 

IMG_20180129_1217295721

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 26