zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

CD. „CHCĘ BYĆ PIĘKNA NA LATO” - stopy - SVR Xerial 50

Chcesz piękne stopy na lato?

 

nie masz czasu na zabieg pedicure u kosmetyczki, polecam zastosować siedmiodniową kurację kremem SVR Xerial 50, który usunie stary naskórek. Nałożenie kremu to niecała minuta, przez siedem dni zalecanych przez producenta to 7 minut, ewentualnie można niestandardowo go zastosować w formie jednorazowej maski, ale o tym później.

 

Opis producenta:

XÉRIAL 50 EXTREME PIEDS- krem silnie złuszczający, zawiera 50% mocznik.

 

Silnie zmiękcza skórę, złuszcza, redukuje pogrubiony naskórek . Redukuje normalne i trudne do usunięcia zrogowacenia skóry w ciągu 7 dni*.Można stosować także na zgrubienia skóry na dłoniach i łokciach.Krem nie jest tłusty ani kleisty. Rozprowadza się łatwo i szybko wnika w skórę. Nie zawiera substancji zapachowych, nie zawiera parabenów.

 

WSKAZANIA:
Silne, oporne na terapię zrogowacenia : odciski, modzele, nagniotki.

 

SKŁADNIKI AKTYWNE:
50% mocznik, 
wysoko skoncentrowane proteazy, 
seryna, 
histydyna, 
2% kwas salicylowy.
SPOSÓB UŻYCIA:
Stosować codziennie w miejscach występowania problemu aż do uzyskania odpowiedniego efektu. 
Można stosować wraz z produktem XERIAL 30 Crème pieds. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
PRODUKT TESTOWANY POD KONTROLĄ DERMATOLOGICZNĄ
 

 

 

Skład produktu:

Aqua

 

Urea – mocznik Hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Producent podaje aż 50% stężenie!

 

Aqua (purified water) – woda oczyszczona

 

Glycerin - Silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.

 

Butyrospermum parkii butter - tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.

 

Triethanolamine - Regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku. Trójetanoloamina jest substancją bezpieczną do stosowania w kosmetykach, jednak w produktach pozostających na skórze jej stężenie nie powinno przekraczać 5%.

 

Isohexadecane Emolient tzw. suchy. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.

 

Salicyd acid - Reguluje odnowę komórkową, działa złuszczająco, usuwa zewnętrzne warstwy naskórka przyczyniając się do jego regeneracji i odnowy. Działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie

 

Octyldodecanol –emolient, tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę

 

Polyacrylate-13 bacillus ferment- stabilizator emulsji

 

Serine – substancja odżywiająca skórę

 

Histidine

Octyldodecyl xyloside

 

Peg-30 dipolyhydroxystearate 20 - Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. 

 

Polyisobutene - Składnik konsystencjotwórczy, zwiększa lepkość kosmetyków.

 

Polysorbate 20 - Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji.

 

Sorbitan isostearate - Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. 

 

Propylene glycol - Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania -ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka.

 

Disodium edta - sekwestrant - związek kompleksujący jony matali. Zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Wspomaga działanie konserwantów poprzez destabilizację ścian komórek bakteryjnych, w których obecne są jony wapnia. Znajduje zastosowanie również jako środek zmiękczający wodę i dzięki temu pozwala na otrzymywanie klarownych roztworów.

 

Citric acid - Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Regulator pH

 

Potassium sorbate - konserwant

 

 

 

 

Moja opinia:

 

Krem do stóp, który zastępuje zabieg pedicure, czy skarpetki złuszczające. 

 

Jak go stosowałam?

 

  1. Nakładałam codziennie przez 7 dni.
  2. Jednorazowo nakładałam większą ilość owijałam stopy w folię spożywczą i po 40 minutach usuwałam nadmiar maski.

 

Efekty zastosowanego kremu są widoczne już po około tygodniu, jest to zależne od kondycji stóp. Naskórek powoli złuszcza się po zabiegu, dlatego nie należy zabiegu wykonywać przed „wielkim wyjściem”.

 

Dla mnie krem okazał się zbawieniem, zastąpił stosowanie tarki, pumeksu, czy wizyt u pedikiurzystki.

 

Również ekonomiczny aspekt dobrze tutaj „wypada”, gdyż cena kremu to koszt ok 50zł za 50ml, ale mamy go na dłuższy okres stosowania. Natomiast skarpetki złuszczające są jednorazowego użytku i płacimy w zależności od firmy 10 -25zł, zabieg pedicure to zabieg jednorazowy i koszt wynosi od 60 zł (zależy od miasta/ gabinetu  itp.)

 

Jestem bardzo zadowolona z działania kremu!! Polecam!!!

Jest to jedyny krem z tak dużym stężeniem mocznika, jeśli się mylę proszę poprawcie mnie :)

 

 

svr xerial 50

 

niedziela, 18 czerwca 2017, bebeautiful
Tagi: SVR stopy mocznik

Polecane wpisy