zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

CD. "CHCĘ BYĆ PIĘKNA NA LATO" - Rozstępy.

CD. "CHCĘ BYĆ PIĘKNA NA LATO"

 

W miarę upływu czasu nasze ciało powiększa się wzdłuż i wszerz. Niekiedy zdarza się, że w jakimś miejscu skóra rozciąga się tak bardzo, że włókna w skórze właściwej rozchodzą się coraz szerzej, aż wreszcie pękają. Na miejsce pęknięć powstają szwy zastępcze.

 

Rozstęp jest na początku czerwony. Odpowiadają za to błyskawicznie tworzące się w miejscu ubytków krwionośne naczynia włosowate. Z biegiem czasu blizna jaśnieje, staje się różowa, aż wreszcie staje się biała, twarda oraz nieelastyczna. Taki fragment skóry nie zawiera żadnych gruczołów, nie ma w nim mieszków włosowych i komórek barwnikowych.

 

Pionowy przebieg rozstępów wskazuje na to, że skóra została rozciągnięta na boki, natomiast linie poprzeczne sygnalizują nadmierny wzrost wzwyż.

 

 

Powstawanie rozstępów można zapobiec rozciągając i masując skórę z użyciem tłustego kremu lub maści. Często niektóre produkty na rozstępy zawierają oliwę, w żadnym razie nie należy się smarować czystą oliwą bądź olejem, gdyż wiążą się one z cennymi tłuszczami zawartymi w naszej skórnej barierze ochronnej i powodują ich wypłukanie, co w efekcie spowoduje przesuszenie skóry. Stosowanie tłustego kremu nie przyniesie takich konsekwencji. Ewentualnie stosowanie naprzemiennej pielęgnacji, również ochroni naszą skórę przed wysuszeniem.

 

Kolejnym aspektem przeciwdziałającym rozstępom jest odpowiednia dieta – bogata w mikroelementy.

 

Zabiegi gabinetowe, dzięki którym można poprawić wygląd rozstępów:

 

  • Masażery z igłami, dermorolery
  • Zabiegi z wykorzystaniem wysokich temperatur
  • Laser
  • Peelingi chemiczne

 

być piekna na lato

piątek, 05 maja 2017, bebeautiful
Tagi: rozstępy

Polecane wpisy